www.archive-org-2014.com » ORG » K » KAKTUSY

Choose link from "Titles, links and description words view":

Or switch to "Titles and links view".

  Archived pages: 108 . Archive date: 2014-07.

 • Title: Nomenklatura, změny, řazení rodů, speciální pojmy - KK Čelákovice
  Descriptive info: Zaregistrovat se.. Přihlásit se.. I.. nformace pro pěstitele kaktusů.. a sukulentních rostlin.. AgromanuálShop.. vše pro vaše kaktusy.. a sukulenty.. Nakupujte u odborníků! Vždy rychlé dodání až do domu, všechny potřebné přípravky skladem.. Agromanuál - hlavní sponzor kaktusářské poradny "Kaktus Doctor".. Kaktusářská poradna "Kaktus Doctor".. Kaktusářská poradna KK Čelákovice o pěstování kaktusů a sukulentů.. Poradenství a k.. Nomenklatura, změny, řazení rodů, speciální pojmy.. Show No Replies.. Vlákna.. Odpovědi.. Náhledy.. Poslední odpověď.. Strana 1 z 1.. První.. Předchozí.. Další.. Poslední.. Zobrazit příspěvky ze:.. Today.. Past Three Days.. Past Week.. Past Two Weeks.. Past Month.. Past Three Months.. Past Year.. All Days.. Vaše názory a připomínky k poradně.. Email:.. Email Is Required.. Email Must be Valid.. Name:.. Name Is Required.. Subject:.. Message:.. You must enter a message.. Send.. Přehled názorů a připomínek.. Records per Page.. 10.. 25.. 50.. 100.. 250.. jidřiška.. 6.. 5.. 2014 13:29:09.. choroby a škůdci kaktusů.. Dobrý den.. Potřebuji nutně poradit a i prosím o radu.. Mám kaktus s květinářstvý a oběvila sem na něm černé flíčky a u  ...   dlouho vypadá jako by dřevnatěl a nevím, jestli je to normální nebo jestli to vadí.. Ráda bych sem vložila fotografii, ale bohužel nevím, jak se to dělá.. Prosím, napište mi někdo na email a pošlu fotku.. Lucie Submitted By: Lucie.. Novinky v přípravcích.. Novinka - fungicid.. PREVICUR ENERGY.. 7.. 2.. 2013.. Náhrada za původní kaktusáři hojně používaný prostředek PREVICUR je nový fungicidní přípravek.. ,.. který je určen především pro ošetření výsevů kaktusů.. Lze aplikovat i při předpěstování sadby zeleniny a okrasných rostlin.. Zabraňuje problému.. padání klíčních rostlin.. Hlavním zdrojem infekce jsou půdní houby, ale může to být i infikované osivo.. Rozvoj půdních hub podporuje zvýšená vzdušná vlhkost ve sklenících, vyšší vlhkost půdy, přehoustlé výsevy i nedostatek světla.. Při vytvoření vhodných podmínek pro rozvoj infekce škodí původci infekce i na venkovních rostlinách během celé vegetace.. Ukončení prodeje přípravku.. Borax.. 1.. K 1.. 1.. 2013.. byla ukončena registrace přípravku.. BAYCOR 25 WP.. 20.. 12.. 2012.. Končí prodej tohoto skvělého.. fungicidu.. , použití povoleno do 30.. 2013 !!!.. Prohlášení o soukromí.. Podmínky používání..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/19/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Speciality v rodech a druzích - KK Čelákovice
  Descriptive info: Speciality v rodech a druzích.. Sulcorebutia.. od.. Webmaster.. 1.. 4854.. 9.. 2010 17:22..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/20/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Sulcorebutia - Speciality v rodech a druzích - KK Čelákovice
  Descriptive info: Speciality v ro.. Předchozí.. Další.. Připojil: 28.. 2010.. Příspěvky: 39.. Jsou kaktusy rodu Sulcorebutia samosprasne?.. Webmaster KK Čelákovice - Kaktusářská poradna.. Re: Sulcorebutia.. Ne, nejsou.. Strana 1 z 1..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/20/postid/38/scope/posts/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Speciality kristátních forem, kříženců - KK Čelákovice
  Descriptive info: Speciality kristátních forem, kříženců..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/21/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Kaktusářská poradna
  Descriptive info: Nemoci a škůdci - ošetření rostlin, chemie, preparáty.. Fóra.. Příspěvky.. Plísně a houbové choroby.. Dotazy související s plísněmi a houbovými chorobami na kaktusech a sukulentech.. Re: Černán.. 2010 16:31.. Živočišní škůdci - vlnatky, kořenovky, svilušky.. Re: Jak na svil.. 2010 17:05.. Chemické přípravky, ošetření rostlin, postřiky.. 3.. Previcur.. 13.. 2.. 2013 7:45.. wurm7..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/GroupID/3/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Plísně a houbové choroby - KK Čelákovice
  Descriptive info: Nemoci a škůdci.. Černání areol a trnů ferocactus.. 4907..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/13/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Černání areol a trnů ferocactus - Plísně a houbové choroby - KK Čelákovice
  Descriptive info: Plísně a houbov.. 2010 16:30.. Během letošní zimy se mi na některých aerolách f.. colaratus objevilo černé zabarvení.. Ostatní aeroly zůstaly hezky bílé.. Byl zimován s ostatními ferocactusy na světle bez vody od října do března při teplotách asi 15°C.. Kaktus jinak prospívá dobře a nejsou na něm  ...   to normální nebo by se mohlo jednat i o nějaké houbové onemocnění? Mohu ho dát mezi ostatní kaktusy? Jak ta místa ošetřit?.. Re: Černání areol a trnů ferocactus.. Ošetření není nutné ani se nejedná o škůdce nebo nemoc.. Vypadá to na ronění.. Probírali jsme to v dotazu 222..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/13/postid/16/scope/posts/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Živočišní škůdci - vlnatky, kořenovky, svilušky - KK Čelákovice
  Descriptive info: Jak na svilušky?.. 4920..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/14/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Jak na svilušky? - Živočišní škůdci - vlnatky, kořenovky, svilušky - KK Čelákovice
  Descriptive info: Živočišní škůdc.. Na kaktusech mám svilušky, Mospilan nepomáhá, už si nevím rady a nechci o kaktusy přijít, zná někdo nějaký účinný prostředek?.. Re: Jak na svilušky?.. Mospilan je na svilušky velmi účinný prostředek a ještě jsem neviděl ani neslyšel, že by sviluška osprchování Mospilanem přežila.. Jde asi o nedorozumnění.. Buď to nejsou svilušky, ale to  ...   i po postřiku stačí počkat.. Mospilan není kontaktní dryak, škůdce hubí bezpečně do několika hodin.. Nedorozumněním může být i to, že nezmizely fleky co svilušky ožraly.. Co sežraly to je už nenávratně pryč.. To že jsou mrtvé se pozná bezpečněji tak, že už nebudou vyžírat další skvrny než pozorováním jestli někde lezou - jsou hodně malé..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/14/postid/30/scope/posts/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Chemické přípravky, ošetření rostlin, postřiky - KK Čelákovice
  Descriptive info: 0.. 4573.. Confidor.. 4519.. 2010 16:28..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/15/scope/threads/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Title: Previcur - Chemické přípravky, ošetření rostlin, postřiky - KK Čelákovice
  Descriptive info: Chemické přípra.. Připojil: 22.. 2008.. Příspěvky: 5.. V minulém roce skončil prodej původního přípravku PREVICUR 607 SL, který byl kaktusáři velmi oblíben a hojně používán, především na ochranu výsevů.. Náhradou je nyní novinka.. Fungicidní přípravek PREVICUR ENERGY je určen pro nejčastější problém jarních výsevů při předpěstování sadby zeleniny a okrasných rostlin.. Tím problémem je padání klíčních rostlin.. Na ošetření výsevů kaktusů používáme shodné koncentrace jako na ošetření okrasných rostlin.. Balení 50 ml pro malopěstitele lze zakoupit za 146,- Kč v obchodě.. AgromanualShop.. Previcur Energy představuje optimální kombinaci dvou účinných látek propamocarb a fosetyl-Al.. Propamocarb vykazuje systémové působení, v rostlinách je akropetálně rozváděn.. Účinná látka fosetyl-Al omezuje klíčení zoosporangií, blokuje růst mycelia a částečně omezuje sporulaci.. Účinkuje především proti houbám z třídy Ooomycetes (Phytophthora spp.. , Plasmopara spp.. , Peronospora spp.. , Perenoplasmopara spp.. , Pythium spp.. aj.. ) a některým jiným houbám  ...   Velmi dobře chrání mladé části rostlin.. Registrované použití postřiku proti plísním v půdě PREVICUR ENERGY:.. Salát - venkovní prostory: plíseň salátová: 25 ml 6-10 l vody /100 m2, postřik od BBCH 13 do BBCH 49, preventivně, interval mezi ošetřeními 5-10 dní ,OL 21, max.. 3x.. Okurka - venkovní prostory: plíseň okurková: 25 ml 6 l vody /100 m2, postřik při nebezpečí infekce, dle signalizace, interval mezi ošetřeními 7-10 dní, OL 3, max.. 2x.. Okrasné rostliny - skleníky: pravé plísně (oomycety) zejména Peronosporaceae , 25 ml 5 l vody /100 m2, postřik při nebezpečí infekce, dle signalizace, do výšky rostlin 50 cm, interval mezi ošetřeními 5-10 dní, max.. Zelenina košťálová - skleníky, fóliovníky, sazeniště, rašelinové kořenáče: plíseň zelná, půdní oomycety (zejména rod Pythium): 3 ml 3 l vody / m2, použití zálivka při předpěstování rostlin, interval mezi ošetřeními 10-14 dní.. max.. Petr Trafina Čelákovice..

  Original link path: /Kaktus%c3%a1%c5%99sk%c3%a1poradna/tabid/80/forumid/15/postid/45/scope/posts/language/cs-CZ/Default.aspx
  Open archive

 • Archived pages: 108